29-09-20: Kısrak Babaları Lilbourne Lad

 

Tarih: 29 Eylül 2020

 
LILBOURNE LAD’in kısrak babası olduğu SELKET (Danon Ballade – Bonne Nouvelle/Lilbourne Lad) Fransa’nın ünlü Chantilly hipodromunda 1200m [çim] koşudan galibiyet ile ayrıldı. SELKET bu sayede yurtdışında kısrak babası olarak torunları ilk defa bu sene koşmaya başlayan LILBOURNE LAD’in üçüncü kazanan torunu oldu.
 
9 Eylül tarihinde LILBOURNE LAD’in bir diğer kısrak babası pozisyonunda olduğu torunu TOPTIME (Gregorian – Dominance/Lilbourne Lad) İngiltere’nin Kempton hipodromunda 1200m [sentetik] koşuda galibiyete uzanmıştı.
 
12 Eylül tarihinde ise torunu HARMONY LIL (Kodi Bear – Lil’s Joy/Lilbourne Lad) İngiltere’nin Chester hipodromunda 1200m [çim] koşudan galibiyet ile ayrılmıştı.
 
SELKET’in babası @TurkishBloodstock tarafından İngilterede bir dönem aşım hizmeti veren sonrasında ise taylarının başarısı sonrası Japonya Big Red Farm’a satılan DANON BALLADE’dir. DANON BALLADE Japonya’nın meşhur aygırı DEEP IMPACT üstünden SUNDAY SILENCE aygır hattının temsilcisidir. 
 
Ülkemizde bu aygır hattını DEEP IMPACT üstünden SMART ROBIN yavruları, DIVINE LIGHT üstünden ise RENK, CASH AKÇE, MY DEAR SON, ve BAY ÇİFTÇİOĞLU yavruları temsil etmeye devam etmektedir.
 
TOPTIME’ın babası GREGORIAN ise CLODOVIL üstünden EAGLE EYED’ın da özkardeşi olan DANEHILL/DANZIG, HARMONY LIL babası KODI BEAR ise KODIAC üstünden DANEHILL/DANZIG aygır hattının temsilcileridir. DANZIG aygır hattını ülkemizde EAGLE EYED üstünden POPULAR DEMAND devam ettirmektedir, DANEHILL hattını ise KURTARAN yavruları, ve HOLY ROMAN EMPEROR üstünden TRIPLE BONUS devam ettirmektedir.